Karel Santral Kurulumu

Karel Santral Kurulumu

Karel Santral Kurulumu

Firmanızda kullanmış olduğunuz Karel veya başka model bir santral cihazınızın yeni ofise montajı yada yeni kurulan şirketinize sıfırdan telefon santrali kurulumu gibi işlemleri uzman kadromuzla gerçekleştiriyoruz. Santralin kurulumu aşamasında gerekli olan Altyapı ve yapısal kablolama tarafımızca yapılıp santral sistemi eksiksiz şekilde çalışır durumda teslim edilmektedir. Sistemin eksiksiz olarak çalışması için Telekom hatlarınızın çalışır durumda olması önem arz etmektedir. Dahili telefon hattı istenilen bölgelere Cat5 data kablosu çekilerek hat verme işlemi yapılmaktadır. Karel santral montaj işlemi genelde Altyapı durumuna bağlı olarak 1 iş günü içersinde kurulur. Yetkili karel santral servislerimizin gerçekleştirmiş olduğu montaj işlemlerinde 6 ay işçilik garantisi verilmektedir. Sıfır ürünlerin garanti süresi ise 2 yıl’dır.

Kurulum İçin Gerekli Altyapı

Karel santral kurulumu gerçekleştirilmeden önce mutlaka santralin çalışması için gerekli olan yapısal kablolama hazırlanmalıdır. Kablolama işleminin tamamlanma süresi firmanın bulunduğu alanın büyüklüğüne ve dahili hatların sayısına bağlı olarak değişmektedir. Mevcut işleyişin aksamaması için gerekirse birkaç gün öncesinden randevu alıp karel santralin kurulum yapılacağı alanda keşif yapılması önem arz etmektedir. Kabloların toplanacağı merkez genellikle sıvı teması riski bulunmayan bir bölgeye yada önceden belirlenmiş olan bilgi işlem odasına yapılmalıdır. Kablolama işleminin tamamlanmasının ardından karel santral monte edilerek hatlar devreye alınır. PBX hatlarınızın santrale tanımlanması sonrasında firmanızın telefon trafiği başlamış olur. Karel santrallar birkaç donanımdan oluşur. ihtiyacınız olan donanımları firmamızdan bilgi edinerek satın alabilirsiniz.

Santral Kurulumu Öncesinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  • Santral kurulumu yapılacak alana teknik servis ekibimiz tarafından ön keşif yapılması sonucunda ortalama maliyet ve teslim süresi hesaplanarak size bilgi verilir.
  • Kurulumu yapılan karel santral cihazları “Karel” tarafından 2 yıl boyunca sistem hatalarına karşı garanti güvencesi altına alınır ve son kullanıcı hakları korunur.
  • Satış sonrası santralinizin periyodik bakımları firmamız tarafından yapılır. Teknik servisimiz dışında yapılan müdahaleler santralinizi garanti dışı bırakabilir.
  • Santral satın alırken hizmet satın aldığınızı unutmayın. Satış ve sonrasında tam hizmet veren firmamızı tercih etmenizi önemle hatırlatırız.
Bir cevap yazın